Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: Solace – ekologiczny mikrodom od polskich projektantów

Kompaktowy i ekologiczny Solace House korzysta z energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne. W ciągu roku wyprodukuje więcej energii niż zużyjesz!
.get_the_title().

Solace to całoroczny, ekologiczny mikrodom zaprojektowany przez pracownię Piotra Pokorskiego. Prototyp, który zaprezentowano w zeszłym roku w Warszawie, to budynek dokładnie przemyślany pod względem materiałów, produkcji, wytrzymałości oraz montażu na działce właściciela. – Naszą ideą jest najtańszy w Europie budynek mieszkalny wysokiej jakości, bezemisyjny, neutralny węglowo, plus energetyczny i samowystarczalny, będący w 80 proc. gotowy do recyklingu – opowiada architekt.

Wykonany z drewna Solace House ma na dachu panele fotowoltaiczne, dzięki którym jest energetycznie samowystarczalny. Dom generuje nawet więcej energii niż zużywa.

Zgodnie z założeniami budynek ma być dostępny dla szerokiego grona użytkowników, którym zależy na środowisku. Model pasywny możesz kupić już od 100 tys. zł, a z instalacją fotowoltaiczną od 150 tys. zł. Wszystkie elementy zostaną dostarczane w jednym kontenerze i co więcej, dzięki szybkiemu i prostemu montażowi, wprowadzisz się do domu w zaledwie kilka tygodni od zakupu.

Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów

Ten mikrodom postawisz na zgłoszenie, czyli bez pozwolenia na budowę. Powierzchnia Solace wynosi zaledwie 34,98 m², ale dzięki antresoli została powiększona o dodatkowe 10 m². Dom można rozbudować także o wiatę i dodatkowe moduły z łącznikiem.

Mimo tak małej przestrzeni, w środku jest wszystko, czego potrzebujesz: pokój dzienny z kuchnią, łazienka oraz sypialnia z garderobą na antresoli.

Aranżacja wnętrza, którą proponują projektanci, jest jasna i przytulna. W kuchni oraz sypialni biel i drewno kontrastują z czernią, a łazienkę ożywiają słoneczne, żółte akcenty. Dom ekspozycyjny urządzono w taki sposób, aby w mikromieszkaniu panował ciepły, domowy klimat.

Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów
Małe przestrzenie Solace – mikrodom od polskich projektantów
Fot. materiały prasowe Solace House

Źródło: solace.house
Opracowanie: AB

DESIGN