Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze coworki w Warszawie

Mówi się, że rok 2020 będzie dla coworków przełomowy. To już nie tylko zbawienie dla freelancerów, ale i miejsce pracy wykorzystywane przez korporacje. Które zainspirują kreatywną przestrzenią i pozwolą się skupić, gdy goni deadline? Rozpoczynamy nowy cykl: na pierwszy ogień idzie Warszawa.
.get_the_title().

To tutaj mieści się najwięcej przestrzeni coworkingowych – około 70 proc. wszystkich tego typu powierzchni w Polsce. I szybko ich przybywa. Nic w tym dziwnego.

W coworkach pracuje się przyjemniej i przede wszystkim skuteczniej.

Nie rozpraszają koledzy z open space’a ani płaczące dzieci, szumiący ekspres do kawy i rozmowy ludzi, jeśli służbowe obowiązki wykonujemy w kawiarni. Łatwiej też o motywację – w przypadku pracy z domu często pierwszeństwo nad taskami ma nastawienie prania czy zmywarki. Poza tym w coworku można zawierać ciekawe relacje i wymieniać się doświadczeniem z ludźmi niekoniecznie zajmującymi się tą samą branżą.

Motorem napędowym rozwoju biur elastycznych była właśnie myśl o wspólnocie i lokalnej społeczności.

Silna konkurencja natomiast sprawia, że przestrzenie muszą się czymś wyróżnić.

Źródło: propertydesign.pl

Dobra lokalizacja, ciekawy design, dostęp do światła dziennego i funkcjonalność to tylko niektóre z cech idealnej powierzchni coworkingowej.

Które z warszawskich przestrzeni spełniają te kryteria? Oto nasza piątka najciekawszych pod względem designu coworkingów.

1. HubHub

Źródło: hubhub.com

Jak można wyczytać na stronie, Hub Hub to nie tyle miejsce, co stan świadomości. Całość brzmi może nieco korporacyjnie, ale sam koncept jest ciekawy.

HubHub to nie tylko przestrzeń biurowa do wynajęcia, ale i szeroka oferta wydarzeń edukacyjnych i spotkań w trakcie oraz po godzinach pracy.

Źródło: hubhub.com

I tak w ciągu dnia można popracować, dowiedzieć się czegoś ciekawego na wykładzie, poćwiczyć umiejętność small talku i pójść na piwo z poznanymi tu ludźmi – na miejscu działa prawdziwy bar.

Źródło: hubhub.com

Bar to zresztą niejedyne udogodnienie: na użytkowników czeka też kuchnia, schowki do przechowywania rzeczy, miejsca parkingowe dla rowerów i mnóstwo designerskich stref relaksu.

Źródło: hubhub.com

W Warszawie znajdują się dwie lokalizacje – w zagłębiu biurowym na Mokotowie zwanym Mordorem, a także w pobliżu Dworca Centralnego. Przestrzeń zaaranżowano z wykorzystaniem mebli i wyposażenia wnętrz autorstwa polskich designerów.

Źródło: hubhub.com

W HubHubie na Postępu aranżację wnętrz przygotowała warszawska pracownia InDesign.

Klimat miejsca można z łatwością przetestować, przychodząc tu nawet na jeden dzień: ceny zaczynają się już od 110 zł.

2. Mindspace

Źródło: propertydesign.pl

Na miejsce pierwszego coworkingu Mindspace w Polsce wybrano Halę Koszyki.

Przestrzeń zajmuje prawie 5,5 tys. mkw na trzech kondygnacjach – każde piętro wyróżnia się inną stylistyką, ale spina je jeden klimat.

Źródło: propertydesign.pl

W warszawskim coworkingu może i jest nieco hipstersko, ale jednocześnie domowo i niebanalnie.

Źródło: propertydesign.pl

Estetom sporą przyjemność wizualną zapewnią z pewnością wnętrza: designerskie dywany, komody w stylu vintage, piękne lampy, gramofon do puszczania winyli oraz grafiki autorstwa polskich i zagranicznych artystów. Całość dopełniają rowery zawieszone na ścianie.

To zresztą nie tylko niebanalna ozdoba – członkowie mogą je sobie w każdej chwili wypożyczyć, by rozruszać ciało po godzinach spędzonych za biurkiem.

Źródło: propertydesign.pl

Co ważne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy każdy promyk słońca jest na wagę złota – w wielu pomieszczeniach są świetliki w suficie i uchylne okna, zapewniające sporą ilość naturalnego światła.

PS. Można przyjść ze zwierzakiem!

3. Brain Embassy

Źródło: propertydesign.pl

Tego miejsca nie mogło zabraknąć na liście. Brain Embassy zlokalizowane w kompleksie Adgar Park West na warszawskiej Ochocie było pierwszym w Polsce biurem co-creatingowym, zaprojektowanym w oparciu o najnowsze trendy w tworzeniu przestrzeni. Na biznesowym Mokotowie znajdują się dwie lokalizacje, trzecia powierzchnia została otwarta przy Alejach Jerozolimskich. Obecnie trwają prace nad czwartym warszawskim Brain Embassy. Wiadomo już, że wnętrze będzie inspirowane kinem i teatrem.

Źródło: propertydesign.pl

Można stąd w zasadzie nie wychodzić: niezależnie od wybranej lokalizacji, to miejsce do pracy, ćwiczeń, odpoczynku, medytacji, a nawet jazdy na rowerze. W lecie w Brain Embassy na Mordorze można było nawet poćwiczyć jogę na tarasie z widokiem na wieżowce!

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Źródło: propertydesign.pl

Miejsce spodoba się także aspirującym detektywom – we wnętrzach znajduje się sporo niespodzianek, a ich odkrywanie ma pobudzić wyobraźnię w trakcie pracy.

4. Business Link

Źródło: propertydesign.pl

To coworking w wersji premium.

Business Link posiada 3 lokalizacje w Warszawie. W każdej można znaleźć przestrzeń coworkingową oraz sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnie i zielone tarasy.

Źródło: propertydesign.pl

Ciekawostka: z Business Link w przeszłości korzystali m.in. Uber, Brand24 czy Groupon.

To rozwiązanie zdecydowanie dla osób ceniących indywidualizm, wyrafinowany styl i komfort. Wnętrza odwołują się do inspiracji ekskluzywnym hotelowym lobby w połączeniu z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Co rzadkie, istnieje możliwość personalizacji wnętrza, wybierając dodatkowe artykuły z katalogu przygotowanego przez designerów.

Źródło: propertydesign.pl

W Business Link istnieje swoisty mikrosystem: unika się nomenklatury biurowej, klientów nazywając „mieszkańcami”. Mamy nadzieję, że nie wiąże się to z ilością czasu spędzanego w biurze.

5. Art Cluster Coworking Space

Źródło: FB Art Cluster Coworking Space

Ostatnia propozycja przypadnie do gusty tym, którzy z zasady unikają Mordoru oraz nie chcą stać w korkach w centrum Warszawy. Art Cluster znajduje się w modernistycznej kamienicy w sercu Pragi, 49 kroków od stacji metra.

Motywem przewodnim wystroju są fotografie warszawskich neonów, całość dopełniają designerskie meble i dodatki od polskich artystów.

Źródło: FB Art Cluster Coworking Space

W przeciwieństwie do poprzednich propozycji Art Cluster to coś dla miłośników kameralnej atmosfery.

Źródło: FB Art Cluster Coworking Space

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN