Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: lampa inspirowana filmem sci-fi i armatura łazienkowa jak części maszyn w mieszkaniu we Wrocławiu

To stonowane wnętrze ma wiele projektowych smaczków, stworzonych dla właściciela, który jest kolekcjonerem modeli LEGO, fanem gier komputerowych i miłośnikiem filmu 'E.T.'.
.get_the_title().

Klimatyczne mieszkanie urządzono we wrocławskim apartamentowcu, który powstał w miejscu dawnego browaru. Wnętrze o powierzchni 85 mkw. w stonowanej stylistyce, ciemnych kolorach i z dużą ilością drewna zaprojektowała pracownia Finch Studio.  – Dla inwestorów ważna była naturalność i prostota. Postawiliśmy więc na materiały naturalne, które ładnie się starzeją: drewno lite, skóra, wełna, welur. Równie istotny był detal i najwyższa jakość mebli – opowiada o projekcie architektka Magda Kwoczka.

Część dzienna składa się z salonu z aneksem kuchennym. Ustawione naprzeciwko siebie sofy oraz duży stół jadalniany sprzyjają spędzaniu czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Z kolei wykonany na zamówienie regał z kubikowymi, kolorowym półkami zaprojektowano tak, by pomieścił kolekcję konstrukcji LEGO, które zbiera właściciel mieszkania.

Ciepłe drewno, złociste zasłony oraz dodatki w kolorach ziemi tworzą swobodną, przytulną atmosferę w strefie dziennej.

W kącie pokoju stanęła ręcznie wykonana, sterowana elektronicznie i posiadająca różne opcje podświetleń lampa podłogowa, która nawiązuje do filmu 'E.T.’. – Właściciel to młody mężczyzna, marzyciel, kolekcjoner modeli LEGO, pasjonat gier komputerowych i miłośnik filmów fantasy. Stąd takie elementy wyposażenia, jak lampa inspirowana klasykiem science fiction, armatura w mniejszej łazience poskładana jakby z części maszyn i śrub czy obraz w sypialni, który kojarzy mi się ze skafandrem astronauty – mówi architektka z pracowni Finch Studio.

Aneks kuchenny harmonijnie wpisano w stylistykę salonu. Na frontach szafek projektantka powtórzyła motyw frezowanych drewnianych paneli, które zdobią ścianę w salonie.

Blat, ściany i fronty szuflad w kuchni pokryto spiekiem. Większość sprzętów AGD sprytnie ukryto w bocznej zabudowie, aby nie zburzyć harmonii panującej we wnętrzu. Dodatkowe miejsce do przechowywania znalazło się w wysuwanym w stronę salonu systemie cargo.

Drewniane okładziny ścienne powtarzają się nie tylko w salonie i kuchni, ale także w pokoju gier, sypialni i łazience.

Właściciel jest fanem gier komputerowych, dlatego w jego mieszkaniu nie mogło zabraknąć pokoju gamingowego. Ścianę pokryto panelami korkowymi, które dodatkowo poprawiły akustykę pomieszczenia. Ścianę za łóżkiem w sypialni ozdobiła natomiast drewniana okładzina w geometryczne wzory. Kontrastują z nią fronty szafy, które dzięki temu, że są podświetlane od środka i wykonane z perforowanej blachy proszkowanej na czarno, tworzą bardzo ciekawy efekt.

Prosta, szlachetna baza i designerskie akcenty jako elementy dodające charakteru – według takiego wzoru architektka zaprojektowała dwie łazienki.

W dużej łazience z wanną naturalne drewno, kamień i ceramika w odcieniu taupe (Azzura Ceramica) współgrają z industrialnymi elementami – armaturą i grzejnikiem w kształcie drabiny. Mniejszej łazience z prysznicem charakteru nadają trójwymiarowe płytki (41zero42) oraz armatura przypominająca części maszyn – śruby oraz nakrętki.

Zdjęcia: ZASOBY STUDIO

Źródło: finchstudio.pl
Opracowanie: AB

DESIGN