Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: mieszkanie inspirowane kobaltem Matisse’a

W mieszkaniu zaprojektowanym przez pracownię Katarzyna Sosińska Interiors minimalizm łączy się z intensywnymi akcentami kolorystycznymi kobaltu – barwy, która genialnie wydobywa głębię i charakter wnętrza.
.get_the_title().

Projekt tego pięknego wnętrza w Ostrołęce stworzony został dla czteroosobowej rodziny, dla której przeprowadzka z domu do mieszkania stanowiła nie lada wyzwanie. Mieszkanie powstało z dwóch połączonych ze sobą mniejszych mieszkań, dlatego projektantka, Katarzyna Sosińska, zastosowała szereg funkcjonalnych rozwiązań, uwzględniając przemyślaną przestrzeń do przechowywania, dzięki czemu można było pomieścić dom w mieszkaniu. Wnętrze dopełniła dodatkami w ulubionym kolorze Mattise’a – kobalcie.

Dlaczego kobalt? Odcień, stosowany kiedyś w chińskiej porcelanie i ceramicznych szkliwach Babilonu, szczególnie upodobał sobie Henri Matisse. Architektka odnalazła inspiracje w ikonicznej serii litografii Blue Nude, którą można obejrzeć w paryskim Centrum Pompidou, a także we wnętrzu mieszkania.

Bazą do wprowadzenia tego koloru jest biel, czerń, bordo i odcienie brązu, które w połączeniu z niebieskim tworzą wyrazistą i harmonijną przestrzeń.

Kobalt odnajdziemy na stole, w tkaninach, obrazach i dodatkach, takich jak chociażby przykuwający wzrok geometryczny kwietnik na ścianie. Intensywny kolor i nietypowa organiczna forma stołu jadalnianego sprawiają, że staje się on nie tylko funkcjonalnym miejscem posiłków, ale dodaje przestrzeni charakteru.

Część dzienna mieszkania, czyli salon, kuchnia i jadalnia, stanowi centralną przestrzeń, która łączy strefę nocną dla dorosłych i dwójki dzieci. Otwarta część mieszkania to miejsce, w którym cała rodzina może spędzać czas razem.

Salon z wygodnym narożnikiem połączony jest z białą, nowoczesną i funkcjonalną kuchnią z minimalistycznymi elementami czerni. Otwarte, czarne półeczki dodają kontrastu i umożliwiają eksponowanie naczyń, szklanek czy innych dekoracji kuchennych.

Sypialnia rodziców została zaprojektowana z myślą o komforcie i funkcjonalności. Pomieszczenie pełni nie tylko funkcję miejsca do spania, ale ma również mały kącik do pracy i ogromną garderobę, która za łóżkiem specjalnie nie sięga sufitu, by światło dzienne mogło tam dotrzeć. Katarzyna Sosińska wygospodarowała tu także miejsce na piękną przeszkloną łazienkę z wanną.

Przestronna łazienka przy sypialni skupiła uwagę projektantki. Jest piękna i funkcjonalna. Wyposażona w wolnostojącą wannę i monolityczną umywalkę, stanowi miejsce relaksu i odprężenia, a przeszklenia pozwalają na naturalne doświetlenie pomieszczenia.

Projektantka postanowiła oddzielić pokoje synów, bliźniaków, od reszty przestrzeni, ale jednocześnie, umożliwiła im utrzymanie stałego kontaktu. Dlatego też pokoje dzieci zostały połączone między sobą, tworząc prywatną strefę dla chłopców, gdzie mogą spędzać czas razem i się bawić, ale jednocześnie mają możliwość oddzielania się, gdy tylko tego potrzebują. To fajne i sprytne rozwiązanie.

Łazienka chłopców, pełniąca funkcję łazienki gościnnej, jest spójna z resztą mieszkania zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki.

Więcej na: www.instagram.com/katarzyna_sosinska_interiors/

Fot. informacja prasowa

DESIGN