Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pamiątki z Zatoki

Świecący breloczek z piratem, pluszowa foka, plastikowa bransoletka z muszelek? Koniec z kiczowatymi gadżetami! Tym razem z Trójmiasta wyjedziecie z pięknymi pamiątkami od gdańskich artystów.
.get_the_title().

Chyba prawie każdy z nas ma słabość do pamiątek z wakacji oraz z różnorodnych podróży. Niestety większość z nich kurzy się później na półkach lub zapodziewa gdzieś na dnie szuflady.

Rynek pamiątek znad morza postanowiła zrewolucjonizować Fundacja Palma, czyli Natalia Koralewska i Jakub Knera.

Para wystartowała z internetowym sklepem Zatoka, w którym można zakupić piękne i modne pamiątki z Trójmiasta, które, jak twierdzą właściciele, mają być czymś więcej, niż tylko zwykłymi przedmiotami.

fot. Daria Szczygieł
fot. Daria Szczygieł

Natalia Koralewska i Jakub Knera do swojego projektu zaprosili pięciu młodych artystów z Pomorza.

W Zatoce znajdziemy oryginalne i zabawne portrety słynnych mieszkańców Gdańska autorstwa ilustratorki Anny Lubińskiej, nadmorskie kafelki grafika Macieja Salamona, nietypową audiowizualną pamiątkę znad morza, czyli Dźwięki Bałtyku muzyka Marcina Dymitera, kolorowe skarpetki z charakterystycznymi dla centrum Gdańska elementami artystki wizualnej Anny Witkowskiej oraz modernistyczne pocztówki z Dworcem Morskim czy też Teatrem Wybrzeże projektanta Michała Pecko.

fot. Daria Szczygieł
fot. Daria Szczygieł
fot. Daria Szczygieł
fot. Daria Szczygieł

Pamiątki już narobiły dużo szumu wśród mieszkańców Trójmiasta i znalazły się w domach niejednego turysty odwiedzającego Pomorze.

Bo kto by nie chciał w jesienne dni przeglądać zdjęć z wakacji w barwnych skarpetach w gdańskie gargulce lub z motywem trójzębu Neptuna, słuchając przy tym szumu morza i do tego mieć nad łóżkiem portret Jana Heweliusza w piżamie? 🙂

fot. Daria Szczygieł
fot. Daria Szczygieł

Autorskie pamiątki dostępne są nie tylko w sklepie internetowym Zatoki, ale także stacjonarnie, w takich miejscach jak: Muzeum Emigracji (Gdynia, ul. Polska 1), Kawiarnia TŁOK (Gdynia, ul. Józefa Wybickiego 3), Szafa Gdańska (Gdańsk, ul. Garbary 14), Drukarnia (Gdańsk, ul. Mariacka 36). Ceny pamiątek mieszczą się w przedziale 25 – 89 zł. Jeśli prowadzisz sklep i chciałbyś u siebie mieć Zatokowe produkty, to koniecznie zgłoś się do właścicieli!

Tekst: Monika Kręgielska

DESIGN