Papierowy nawilżacz powietrza i tkany klimatyzator – urządzenia, które działają bez zużywania prądu

Minimalistyczny, inteligentny design i atrakcyjny kształt sprawiają, że są to bardzo dekoracyjne elementy wystroju.
.get_the_title().

Niebezpieczne i nieprzyjazne atmosferze sprzęty AGD odchodzą w zapomnienie. Urządzając mieszkanie, zaczynamy szukać energooszczędnych i działających w zrównoważony sposób urządzeń. Francuski projektant Maxime Louis-Courcier zaprojektował serię produktów do domu, wykorzystując materiały pozyskane z niekonwencjonalnych źródeł.
Mnogość opcji i skomplikowanych programów uniemożliwia użytkownikowi zrozumienie techniki, a czasem prowadzi do niewłaściwego użycia – mówi projektant. Jego celem jest reinterpretacja tych obiektów. Dwa urządzenia, które stworzył, działają bez szkody dla środowiska.

Dzięki wykorzystaniu materiałów o szczególnych właściwościach fizycznych nie potrzebują prądu.

źródło: www. maximelouis.com
źródło: www. maximelouis.com

Ceramiczny nawilżacz powietrza z glinki papierowej to ekologiczne urządzenie, które wykorzystuje działanie sił kapilarnych i parowanie.

Falista powierzchnia nawilżacza stopniowo wchłania wodę zawartą w podstawie, która paruje i nawilża pomieszczenie.

Jego konstrukcja nadaje mu wyjątkowo dekoracyjny charakter w porównaniu do klasycznego elektrycznego nawilżacza powietrza.

źródło: www. maximelouis.com
źródło: www. maximelouis.com

Tkany klimatyzator to bardziej przyjazna dla środowiska alternatywa dla standardowego klimatyzatora elektrycznego.

W naturalny sposób pochłania ciepło, obniżając temperaturę w pomieszczeniu.

Jest to swego rodzaju zdejmowana wykładzina ścienna do zawieszenia w domu. Materiał zmiennofazowy (PCM), znajdujący się wewnątrz zamontowanych rurek, pochłania ciepło z pomieszczenia, by naturalnie obniżyć temperaturę, bez użycia prądu. Subtelne, niebieskie wzory na tkaninie stopniowo odsłaniają się w ciągu dnia, ujawniając naturalny cykl absorpcji, gdy klimatyzator „pracuje” i obniża temperaturę powietrza.

Klimatyzator waży 10 kg. Łatwo zwija się i rozwija, co ułatwia przechowywanie. Staje się aktywny, gdy tylko zostanie umieszczony na ścianie.

źródło: www. maximelouis.com
źródło: www. maximelouis.com
źródło: www. maximelouis.com

Zaangażowanie 27-letniego projektanta w łagodzenie wpływu urządzeń domowych na środowisko jest godne pochwały. Louis-Courcier łączy inteligentny design i kunszt, tworząc zrównoważone sprzęty dla naszych domów.

Tekst: Marta Mankiewicz
Zdjęcie główne: maximelouis.com

DESIGN