Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbadziej inkluzywna platforma rozrywkowa? TikTok

Platforma, która czerpie z różnorodności swoich użytkowników, odwdzięcza się im, promując inkluzywność na różnych płaszczyznach. Jak wyglądają te działania w Polsce?
.get_the_title().

TikToka tworzy ponad miliardowa społeczność, wśród której można spotkać osoby z niepełnosprawnościami, promujące ruch body positivity, reprezentujące społeczność LGBT+ czy przedstawicieli różnych kręgów kulturowych. TikTok czerpie siłę 
z kreatywności swojej społeczności, więc różnorodność wpisana jest w jego DNA – nic dziwnego, że pozostawia użytkownikom dużą swobodę, jednocześnie starając się dbać o ich bezpieczeństwo.

Platforma stosuje politykę zerowej tolerancji dla obraźliwych treści. Tylko w IV kwartale 2021 roku z platformy zniknęło ponad 85 milionów filmów – 90 proc. usuniętych treści nie zostało w ogóle wyświetlonych, natomiast 95 proc. skasowano, zanim ktokolwiek je zgłosił.

Jednym z celów naszej platformy jest tworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni, w której każdy użytkownik czuje się akceptowany. Każdy użytkownik aplikacji może bez barier wyrażać siebie i być dumnym z tego, kim jest – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations TikTok CE.

Jakie działania zapowiada TikTok?

W czerwcu, Miesiącu Dumy, platforma po raz kolejny planuje tęczowe aktywności. Zaangażowani w projekt twórcy opowiedzą o swoim coming oucie i o tym, co dla nich oznacza bycie osobą dumną. Hasztag #ComingOut ma na TikToku ponad 4 miliardy odsłon.

TikTok sygnuje Kartę Różnorodności i inicjuje działania z partnerami. Platforma zaplanowała w Polsce szereg aktywności z organizacjami pozarządowymi, które nie tylko będą wspierać różnorodność, ale i zagwarantują realną pomoc osobom wykluczonym.

TikTok podpisał Kartę Różnorodności – inicjatywę pod patronatem Komisji Europejskiej, obecną już w 26 krajach UE. To międzynarodowa sieć współpracy pracodawców otwartych na różnorodność, zobowiązanie do tworzenia równościowych rozwiązań systemowych i budowania inkluzywnej kultury organizacyjnej, a także promowania i upowszechniania zarządzania różnorodnością w Polsce. – Czujemy się odpowiedzialni za naszą społeczność i zamierzamy zachować całkowitą spójność między działaniami na platformie, ukierunkowanymi na nasze otoczenie, jak i wewnątrz organizacji – mówi Jakub Olek, Head of Public Policy and Government Relations, TikTok CE.

W ramach współpracy z Fundacją Sukces Pisany Szminką TikTok angażuje się w projekt Fun. Tech. Future – pomoc zawodową dla osób opuszczających pieczę zastępczą i z rodzin wykluczonych ekonomicznie lub terenów wykluczonych komunikacyjnie. Poza sfinansowaniem cyklu warsztatów dla młodych ludzi, pracownicy TikToka zostaną wolontariuszami i mentorami.

TikTok łączy też siły z Diversity Hub w Polsce – organizacją wspierającą biznes 
w budowie otwartej, inkluzywnej kultury. Na czym polega ta współpraca? Na dzieleniu się dobrymi praktykami raz promowaniu wzorców inkluzywnej komunikacji biznesu na platformach cyfrowych. Wspólnie stworzą cykliczne wydarzenia D&I Business Insights oraz największą w tej części Europy biznesową konferencję poświęconą tematyce zarządzania różnorodnością – D&I Changemakers.

Źródło: informacja prasowa

SPOŁECZEŃSTWO