Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Internet opanowuje #tetrischallenge. To fotowyzwanie, które zapoczątkowały służby ratownicze

Pod hashtagiem #flatlay na Instagramie znajdziecie ponad 7 milionów postów. Okazuje się jednak, że tego typu zdjęcia mogą nas jeszcze nieźle zaskoczyć.
.get_the_title().

Zawartość kosmetyczki, damskiej torebki, prezentacja elementów garderoby, kolekcji biżuterii, ulubionych gadżetów, składników przepisu kulinarnego – tematów zdjęć zaprezentowanych w formie flatlay, czyli ułożonych płasko na jakimś podłożu i sfotografowanych z góry, może być bardzo wiele.

Choć zazwyczaj kompozycje uwieczniane są na łóżkach, biurkach, podłodze czy blatach kuchennych stołów, okazuje się, że „sky is the limit”.

I to dosłownie, bo przecież zdjęcie można wykonać nie tylko wdrapując się na krzesło czy stół, ale i z dużo większej wysokości, np. za pomocą drona. Efekt? Da się wtedy uchwycić na nim znacznie, znacznie więcej. Chociażby wyposażanie całej remizy strażackiej łącznie z wozem i samymi strażakami!

Dowody zdjęciowe, że da się to zrobić, znajdziemy w social mediach pod hashtagiem #terischallenge, w którym udział biorą nie tylko całe rodziny, pokazując swoje rozłożone na czynniki pierwsze życie, ale przede wszystkim służby ratownicze i mundurowe z przeróżnych krajów.

Dzięki temu możemy nie tylko zajrzeć do ich magazynów i składzików ze sprzętem, ale również porównać ekwipunek, jakim dysponuje pogotowie, policja czy straż pożarna w różnych częściach świata.

Co więcej, to właśnie jednostki tych służb dały początek temu nowemu fotowyzwaniu.

A dokładniej był to jeden z komisariatów policji w Szwajcarii, który uznał, że w ten zabawny i oryginalny sposób może zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców z okazji dni otwartych.

Zdjęcie stało się viralem i zapoczątkowało #tetrischallenge, do którego zaczęły się przyłączać inne jednostki – najpierw ze Szwajcarii, a teraz już z kolejnych krajów świata. I jak na wyzwanie przystało, obok niektórych zdjęć pojawiają się nominacje kolegów po fachu. Polacy również zostali zaproszeni do wykonania swojego służbowego zdjęcia flatlay, a dokładniej – metodą knollingu. Taką nazwę nosi sfotografowanie z góry przedmiotów, które są zaaranżowane pod kątem 90 stopni względem siebie. Pierwsze jednostki z naszego kraju już zademonstrowały swój sprzęt!

Źródło: Facebook Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl „#FOTO: #TetrisChallenge w wykonaniu OSP Studzionka”

Do wyzwania zaczęły się przyłączać również mniej zorganizowane, ale posiadające może nawet więcej „sprzętu” jednostki, czyli całe rodziny, pracownicy innych profesji, a nawet członkowie zespołów muzycznych.

A jak sama nazwa tego wyswania wskazuje, żeby osiągnąć imponujący efekt, warto było za dzieciaka spędzać te długie godziny grając w Tetrisa na Commodore C64 lub jakimś innym Atari.

Zdjęcia główne Instagram (od lewej): @ville_de_geneve; @catearpetslon, @diana_zzz_
Tekst: KD

SURPRISE