Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Łechtaczka bez tajemnic w jednej, krótkiej animacji

‘Kobiety mają szczęście. Posiadają narząd, który służy tylko do przyjemności’ – mówi narratorka animacji. Dlaczego jest więc on taki tajemniczy?
.get_the_title().

Kanadyjska scenarzystka i animatorka Lori Malépart-Traversy stworzyła wyjątkowy, animowany dokument, którego tematem jest łechtaczka – prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnego narządu kobiecego ciała. Autorka ‘Le clitoris’ zdobyła za swoje dzieło kilka międzynarodowych nagród, między innymi na Chicago Feminist Film Festival 2017.

Lori Malépart-Traversy w lekki i zabawny sposób ukazuje skomplikowaną historię łechtaczki, która była kilkukrotnie odkrywana, a następnie skazywana na zapomnienie i niełaskę. O jej losie decydowali mężczyźni.

Greccy lekarze z czasów starożytnych doceniali clitoris, gdyż przypisywali jej funkcję rozrodczą. W średniowieczu ślad po niej zaginął i została ponownie odkryta w XVI wieku przez włoskiego chirurga o wymownym nazwisku Colombo. Od tego czasu była przedmiotem żywiołowych dyskusji związanych z tajemniczym zjawiskiem, jakim jest kobiecy orgazm – uznany zresztą w XVIII wieku za źródło chorób, takich jak na przykład histeria.

Na temat łechtaczki nieprzychylnie wypowiadał się także Zygmunt Freud opisywany w animacji jako ‘Wróg numer jeden clitoris’. Austriacki psychoanalityk uznał, że orgazm łechtaczkowy jest dziecinny, a jedyną słuszną i dojrzałą drogą do osiągnięcia rozkoszy jest penetracja.

Niestety to przekonanie ma się cały czas dobrze. Właśnie dlatego warto się edukować! Całą animację możecie obejrzeć poniżej.

SURPRISE