Powstała strona, która odpowie na ważne pytanie: jak długo jeszcze wytrzymasz przy zdrowych zmysłach w kwarantannie?
Zrobiłeś już swojemu kotu kowbojski kapelusik z jego sierści? Poukładałeś książki na półce w kolejności alfabetycznej, według kolorystyki i chronologii ich wydania? Obejrzałeś już cały Netfilix?
W pierwszym momencie niektórzy z nas tę nową sytuację potraktowali jak koronaferie, podczas których można dawać upust swojej kreatywności albo spać cały dzień. Jednak z dużym prawdopodieństwem izolacja zaczyna już nam wszystkim już w jakimś stopniu doskwierać. Zwłaszcza że nie widać jej końca.
Jak długo jeszcze wytrzymamy, zanim puszczą nam nerwy, stracimy rozum albo przejdziemy regularne załamanie nerwowe? Można to sprawdzić dzięki stronie WhenWillYouCrack.com.
Znajduje się na niej quiz z 15 zabawnymi pytaniami, które pozwolą lepiej przyjrzeć się naszemu obecnemu rytmowi dnia i stanowi ducha. Z proponowanych odpowiedzi możemy też wywnioskować, że mogło być gorzej.
W quizie padają pytania o nasz widok z okna, najczęstsze formy spędzania czasu, wyposażenie mieszkania, nasze zwyczaje sprzed lockdownu czy cechy osobowości.
Absolutnie nie jest to jednak test psychologiczny czy badanie statystyczne, a raczej dawka dobrego humoru.
Po rozwiązaniu testu otrzymujemy konkretną datę – kwietniową lub majową – w której prognozowane jest nasze odejście od zmysłów w związku z zaistniałą sytuacją i zbyt długim siedzeniem w domowej izolacji. Autorzy testu spieszą też czasem z drobną poradą, jak sobie radzić lepiej w tym trudnym czasie.
Innym razem jest to po prostu ostrzeżenie, że najwyraźniej doszliśmy do stanu, w którym nasi sąsiedzi zaczynają bać się nas bardziej niż koronawirusa.
Strona WhenWillYouCrack.com jest oczywiście stworzona do celów rozrywkowych. Jeśli jednak ktoś z was czuje się psychicznie coraz gorzej, na tyle, że uniemożliwia mu to normalne funkcjonowanie, to warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Wielu z nich zdecydowało się udostępnić swoje usługi darmowo, żeby pomóc ludziom przetrwać ten trudny czas. Taką opcję pomocy znajdziecie np. na stronie Psycholowie-dla-spoleczenstwa.pl.
Damy radę, nie pękamy!
Zdjęcie główne: film „Lśnienie”
Tekst: KD