Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W internecie dominują pozytywne emoji. Najczęściej okazujemy serce i radość

Ranking popularności emoji wystawia nam przyzwoite świadectwo.
.get_the_title().

Kiedy zbudowano internet, informacje przepływały bez zarzutów, ale brakowało w tym wszystkim emocji. Scott Fahlman rozwiązał tę kwestię przy pomocy trzech znaków interpunkcyjnych. Jego wiadomość „:-)” została zapamiętana jako pierwsze wykorzystanie emotikon w cyfrowej przestrzeni. Od tamtego momentu przebyliśmy bardzo długą drogę.

Umiejętne wykorzystanie symboli wymaga obecnie nieco wprawy i wyczucia.

Internetowy savoir-vivre stanowi, że można napisać wiadomość złożoną z samych ikon albo przynajmniej wzbogacić treść kilkoma emoji. Niech ci jednak nie przyjdzie do głowy, żeby wysyłać tekst bez żadnych buziek. Twój rozmówca może pomyśleć, że jesteś zły albo nie masz ochoty na rozmowę. Gorszy może być chyba tylko uśmiech nienawiści połączony z kropką. Taka kompozycja to już prosta droga do poważnego konfliktu.

Wykres Emoji / Zdjęcie: Unicode

Emoji stały się na tyle powszechne, że poświęcono im wiele uwagi w pracach naukowych. Tym razem trafiły one na celownik konsorcjum Unicode, które specjalizuje się w tworzeniu standardów kodowania i zestawów znaków dla firm z branży IT. Unicode stworzyło raport, w którym piktogramy zostały pogrupowane według częstotliwości ich występowania.

Niekwestionowanymi liderami rankingu są emoji przedstawiające serce i buźkę płaczącą ze śmiechu.

Nieco niżej w rankingu znajdują się emoji wyrażające inne emocje oraz gesty. W dalszej części ulokowano pozostałe symbole związane z miejscami, jedzeniem, czynnościami oraz zwierzętami. Najmniej popularną kategorią ikon są zdecydowanie flagi państwowe.

Tekst: JN

SURPRISE