Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wyrusz na mikrowyprawę i wygraj spersonalizowaną hulajnogę od Answear.com!

Mikrowyprawy nie wymagają planowania, oszczędności ani znalezienia osoby, która zajmie się waszym pupilem. Wystarczy tylko wyjść z domu! A efekty swojej wyprawy warto udokumentować na zdjęciach i wziąć udział w przygotowanym przez Answear.com konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Chaos na lotniskach, tłumy urlopowiczów we wszystkich turystycznych spotach, droga benzyna i pochłaniająca oszczędności inflacja – wszystko to nie skłania do wybrania się na dwutygodniowe wczasy. Oczywiście nie chcemy nikogo zniechęcić do wypoczynku. Jest on nam niezwykle potrzebny, a za kilka dni spędzonych na słodkim nicnierobieniu podziękuje nam i ciało, i umysł. Ale niekoniecznie trzeba przecież jechać tam, gdzie wszyscy. Lato to także świetny czas, by poznać najbliższą i nieco dalszą okolicę.

Mikrowyprawy pozwalają spojrzeć na nasze otoczenie zupełnie świeżym wzrokiem, zejść z utartej ścieżki i pozwolić sobie na chwilę zgubić się we własnym mieście. Nie wymagają środków, specjalnych przygotowań ani nawet zbyt wiele czasu, a jednocześnie mogą być tak samo ekscytujące i satysfakcjonujące jak dalekie wycieczki. Nie musicie na nie oszczędzać ani na już szukać opiekuna dla waszego psa lub zastanawiać się, kto podleje roślinki pod waszą nieobecność.

Jak wybrać się na mikrowyprawę? Czasem wystarczy po prostu wyjść z domu.

Mikrowyprawa - co to takiego?

Twórcą pojęcia 'mikrowyprawa’ jest Alastair Humphreys – brytyjski poszukiwacz przygód, który w ciągu zaledwie czterech lat przejechał na rowerze ponad 74 tys. kilometrów, a w 2012 roku zdobył tytuł Adventurer of the Year magazynu 'National Geographic’. To wyróżnienie przyznane mu zostało właśnie za wyzwanie 'Year of Microadventure’, którego podjął się rok wcześniej. Humphreys przez okrągły rok raz w miesiącu wybierał się w niewielką podróż za miasto, podczas której spędzał jedną noc pod gwiazdami. Właśnie na potrzeby tego wyzwania ukuł on termin 'mikrowyprawy’, który wkrótce upowszechnił się na całym świecie. Niekoniecznie jednak w znaczeniu, które nadał mu Humphreys – mikrowyprawy nie muszą bowiem zawierać w sobie spania pod gołym niebem. Ba, wcale nie musicie nigdzie spać, bo mikrowyprawa to każda niewielka wycieczka, nawet ta, w którą wybieracie się po własnym mieście.

Jak wybrać się na mikrowyprawę? Najprostsza odpowiedź brzmi: po prostu wyjść z domu. Rzućcie okiem na mapę, przejrzyjcie blogi i miejscówki, w których wasi znajomi tagowali się ostatnio na Instagramie. Może zainspiruje was to do odwiedzenia miejsca, w którym was jeszcze nie było?

Sięgnijcie do przewodnika po waszym mieście, wybierzcie się do parku dinozaurów lub zobaczcie dom, w którym mieszkał ktoś sławny. Interesujecie się architekturą? Sprawdźcie, czy w waszym mieście nie czają się jakieś niezbadane przez was perły modernizmu albo odwiedźcie budynek, który zawsze przyciągał wasz wzrok, ale dotychczas nie mieliście czasu, by zatrzymać się przy nim na dłużej. Wolicie naturę? Z pewnością na trasie autobusu, który rusza spod waszego mieszkania, jest jakiś park, którego jeszcze nie udało wam się zwiedzić. Chcecie ruszyć trochę dalej? W obrębie waszego miasta znajduje się pewnie las czy park krajobrazowy. A czasem wystarczy wyruszyć po prostu do innej dzielnicy – wizyta w Parku Rzeźby na Bródnie, weekendowy wypad na Bazar na Kole czy spacer po warszawskiej Pradze mogą się obfitować w interesujące odkrycia.

Nie zapomnijcie o uwiecznieniu waszych mikrowypraw na zdjęciach i wzięciu udziału w konkursie fotograficznym Answear.com

Zwiedzajcie miasto i róbcie zdjęcia

A nic tak nie wyostrza spojrzenia jak fotografia. Dlatego, kiedy już wybierzecie się na mikrowyprawę po swoim mieście, nie zapomnijcie o zdjęciach. Zwłaszcza że Answear.com przygotowało dla was konkurs, który związany jest właśnie z mikrowyprawami.

Zasady są dziecinnie proste: wystarczy, że zrobicie zdjęcie w ciekawym miejscu, które znajduje się w waszym mieście i umieścicie je na Instagramie, dodając hasztag #mikrowyprawy_pl i oznaczając @answear.

Co możecie wygrać? Nagrody są naprawdę atrakcyjne. Cztery zwycięskie osoby otrzymają hulajnogi elektryczne Motus Scooty 10 plus 2022, dzięki którym mikrowyprawy staną się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Hulajnogi ozdobione będą spersonalizowanymi grafikami, które na podstawie najlepszych zdjęć stworzy Magdalena Marchocka, graphic designer, ilustratorka książek, twórczyni animacji, oraz Karol Męczarski – streetartowiec i twórca streetwearowej marki THE+UNA. Czwórka szczęśliwców otrzyma także przygotowany przez Answear.com pakiet skrojony pod mikrowyprawy. Znajdziecie w nim: plecak marki PEPE JEANS, głośnik bezprzewodowy marki PowerCube, grill w walizce marki Gentelmen’s Hardware, czapkę z daszkiem marki Capslab, butelkę na wodę marki 24bottles, kubek marki i pokrowiec na telefon marki Gentelmen’s Hardware, grę domino marki Printworks oraz zestaw sztućców podróżnych marki Designworks Ink. Z tym zestawem z pewnością nabierzecie ochoty, by w każdej wolnej chwili wyruszać w małe podróże! Ale to nie wszystko, bo 10 szczęśliwców zdobędzie także nagrody dodatkowe w postaci kart podarunkowych wartości 200 złotych do wydania na Answear.com. Wygląda więc na to, że naprawdę warto wyłączyć na chwilę Netfliksa i wyjść z domu, by pozwiedzać swoje miasto. Spójrzcie na nie świeżym wzrokiem i nie zapomnijcie wrzucić efektów waszej wycieczki na Insta! Macie czas do 28 sierpnia.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

SURPRISE