Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak wygląda edukacja w różnych częściach świata? Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu fotograficznego #Education2019

Zmagania związane z obowiązkiem szkolnym, duże i małe radości dnia codziennego, ale przede wszystkim odkrywanie świata,, poznawanie życia i blaski i cienie miejsca, które zamieszkuje – to wszystko udało się uchwycić na tych fotach.
.get_the_title().

Edukacja zawsze jest tematem budzących masę emocji. Nie dość, że zależy nam na dobru naszych dzieci w trakcie samego procesu kształcenia, to jeszcze przecież ich edukacja będzie miała kluczowy wpływ na przyszłość świata. Nie można więc powiedzieć, że to pojęcie ogranicza się jedynie do programów nauczania i zdobywanych przez dzieciaki stopni. „Dla mnie edukacja to mądre prowadzenie tego, co już istnieje w duszy ucznia” – mówi jedna z bohaterek książki „Pełnia życia panny Brodie” autorstwa Muriel Spark.

Konkurs fotograficzny #Education2019 pokazał różne oblicza edukacji na całym świecie. Wszystkie są fascynujące, przejmujące, piękne, ciekawe i pozwalające poznać odbiorcom świat – i ten widziany gołym okiem, i świat dziecka.

Fot. @kyawmyintthan, Kyaw Myint Than (Mjanma)
Fot. @john_h_nadeak, John Harris Nadeak (Indonezja)

Ten konkurs został zorganizowany przez społeczność Agory, czyli darmowej aplikacji zrzeszającej zwolenników fotografii, zarówno tych, którzy często sięgających po aparat i chcących się dzielić efektami swojej pracy, jak i tych, którzy po prostu lubią oglądać zdjęcia. „Stań się częścią fotograficznej demokracji. Baw się i odkrywaj świetne treści” – zachęcają twórcy strony AgoraImages.com.

Fot. @pranab_basak, Pranab Basak (Indie)
Fot. @Tuanngocphoto, Đỗ Tuấn Ngọc (Wietnam)

A żeby nieco zmotywować swoją społeczność do działania, na stronie często ogłaszane są różne konkursy. Na ten, którego tematem była edukacja wpłynęło aż 20 tysięcy zgłoszeń z całego świata. Spośród nich wybrano 50 finalistów. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie głosowania użytkowników Agory. Głosy na swoje ulubione zdjęcia można oddawać do 14 listopada.

Fot.@drummer_vn, Dombrovskyi Oleksandr (Ukraina)
Fot. @hassanmjd, Hassan Majeed (Pakistan)

Zwycięzca otrzyma 500 dolarów. Taka sama kwota zostanie też przekazana na wskazaną przez niego organizację charytatywną. Ponadto na blogu Agory zostanie mu poświęcony post i filmik.

Obejrzyjcie filmik z pracami wszystkich finalistów.

Może któreś zdjęcie spodoba wam się na tyle, że ściągnięcie tę apkę, żeby tylko móc zagłosować? A to może być przy okazji początkiem nowej foto-przygody!

Fot. @sahlankokasinta, Sahlan Kokasinta (Indonezja)
Fot. @viggo_lundberg, Viggo Lundberg (Szwecja)
Fot. @azimronnie, Azim Khan Ronnie (Bangladesz)
Fot. @robertmarrel, Robert Marrel Dela Vega (Filipiny)
Fot. @patriciasoon, Patricia Soon Mei Yung (Malezja)
Fot. @myothet, Myo Thet (Mjanma)
Fot. @jovanneamolat, Jovanne Amolat (Singapur)
Fot. @kyimyothet (Mjanma)
Fot. @phyomoe, Phyo Moe (Mjanma)
Fot. @asadksungkar, Asad Khalid Sungkar (Indonezja)
Fot. @chandrani, Sujit Saha (Indie)
Fot. @adeelchishti, Adeel Chishti (Pakistan)
Fot. @lolafritz, Ruth Hundeshagen (Tanzania)
Fot. @hwilson8, Wilson (Stany Zjednoczone)

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Źródło użytych w tekście zdjęć: AgoraImages.com
Tekst: KD

TU I TERAZ