Filmy, które stały się serialami

Żyjemy w epoce telewizyjnego recyklingu. Skoro większość kultowych seriali powróciła już z nowymi odcinkami, producenci telewizyjni wpadli na nowy pomysł. Niedługo zobaczymy seriale, które powstały na podstawie głośnych i bardzo popularnych filmów. Pytanie tylko, czy to dobry pomysł?
.get_the_title().

Poniżej prezentujemy trzy seriale, których twórcy zdecydowali się rozwinąć popularne filmy w dłuższą formę narracyjną ryzykując przy tym, że nadwyrężą cierpliwość fanów wersji oryginalnych:

1. „Cztery wesela i pogrzeb” (1994)

To dosyć karkołomne zadanie, ponieważ „Cztery wesela i pogrzeb” to jedna z najlepszych komedii romantycznych w historii kina. W tym trudnym gatunku niełatwo przebić się z historią, do której widownia chciałaby powracać przez lata, a tak właśnie się stało w tym przypadku.

Film z Andie MacDowell i Hugh Grantem jest dzisiaj filmem kultowym, podobnie jak piosenka zespołu Wet Wet Wet pt. „Love Is All Around”.

O powstającym serialu wiemy tyle, że za scenariusz odcinka pilotowego odpowiedzialna jest Mindy Kaling znana z autorskiego serialu komediowego pt. „The Mindy Project”. Nad serialem pracują także Matt Warburton oraz Jonathan Prince, czyli twórcy oryginalnego filmu. Premiera planowana jest na 2019 rok.

Serial dostępny będzie na platformie Hulu, która współpracuje z Mindy Kaling od momentu gdy przejąła jej serial ze stacji FOX.

Wiadomo, że w serialu pojawi się sama Andie MacDowell, ale nie daje to gwarancji, że będzie on udany. Z pewnością jednak warto będzie sprawdzić, czy taka reaktywacja ma sens, czy lepiej po prostu włączyć film z 1994.

2. „Pachnidło: Historia mordercy” (2006)

Film Toma Tykwera (na podstawie powieści Patricka Süskinda) powstał 12 lat temu, a jego serialowa ekranizacja (składająca się z sześciu odcinków) dostępna jest na Netflixie już od 21 grudnia.

Jak zapowiadał Netflix, serialowe „Pachnidło” to:

„Współczesna emocjonująca wersja powieści Patricka Süskinda o wonnościach, pasji i seryjnym morderstwie. W przeszłości szóstkę uczniów szkoły z internatem połączyło zamiłowanie do zapachów. Kiedy po latach zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanej członkini grupy, podejrzenia policji padają na pozostałą piątkę przyjaciół. Podczas przesłuchań podejrzanych na jaw wychodzi szokująca prawda”.

Z pewnością fani thrillerów powinni sprawdzić tę propozycję.

3. „Okręt” (1981)

Słynny niemiecki film wojenny z 1981 roku w reżyserii Wolfganga Petersena, będący ekranizacją powieści „Okręt” Lothara-Günthera Buchheima doczekał się swojej serialowej wersji.

Serial można uznać za kontynuację filmu, gdyż akcja chronologicznie dzieje się już po jego zakończeniu. Poznajemy losy fikcyjnego okrętu podwodnego U-612.

W serialu występuje m.in. Philip Birnstiel, Lizzy Caplan, Pit Bukowski, Vincent Kartheiser, Vicky Krieps, James D’Arcy, Julius Feldmeier, Joachim Foerster, Leonard Kunz i Ben Münchow, a jego twórcami są Lothar-Günther Buchheim, Tony Saint i Johannes W. Betz.

Osiem odcinków serialu będzie można obejrzeć na kanale Epic Drama.

Zamierzacie oglądać którąś z powyższych serialowych wersji popularnych filmów? Znacie inne seriale powstałe na podstawie filmów? Piszcie w komentarzach.

TU I TERAZ