Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Palestyńska Cola podbija rynek

Palestine Cola sprzedała ponad 4 miliony napojów w niecałe dwa miesiące. Międzynarodowy bojkot amerykańskich firm sprawia, że zamówienia płyną z całego świata. W Szwecji, Dani, Finlandii już możecie się napić palestyńskiej coli.
.get_the_title().

Palestyńsko-szwedzki producent Palestine Cola odnotował ogromny wzrost popularności swojej alternatywy dla Coca-Coli i Pepsi. Firma wystartowała w marcu! W ciągu niecałych dwóch miesięcy wyprodukowali 4 mln puszek. W najbliższych czasie trafi na kolejne 10 rynków.

Konsumenci bojkotują amerykańskie marki, a restauracje, sklepy i kawiarnie zamawiają Palestine Cola.

Założyciele firmy informują, że nie nadążają z zaspokojeniem rosnącego popytu. Niektóre lokale gastronomiczne w Europie zdecydowały się wykluczyć amerykańskich liderów rynku. W ciągu nieco ponad dwóch miesięcy sprzedaż wzrosła do około czterech milionów puszek, a firma każdego dnia dostaje pół tysiąca maili.

Bracia Hussein, Mohammed i Ahmad Hassoun, o palestyńskim pochodzeniu mieszkają i pracują w Malmö. Sześć miesięcy temu podjęli decyzję o stworzeniu substytutu dla Pepsi i Coca-Coli. Ich marka szybko zyskała dużą uwagę w mediach społecznościowych, przyciągając zainteresowanie globalnych firm chcących sprzedawać ich kolę.

Puszki ozdobione zostały symbolicznymi przedstawieniami Palestyny, takimi jak gałązki oliwne i tradycyjny palestyński wzór keffiyeh, a hasło 'wolność dla wszystkich’ odzwierciedla przekonanie założycieli o uniwersalnej wartości wolności bez względu na pochodzenie etniczne.

Bracia Hassoun mają nadzieję na podniesienie świadomości na temat Palestyny oraz wsparcie organizacji charytatywnych pomagających osobom dotkniętym konfliktem w Gazie i na Zachodnim Brzegu.

Hussein Hassoun podkreśla, że firma działa nie tylko komercyjnie, ale także charytatywnie i nie spodziewano się takiego sukcesu.

Stworzyliśmy plan mający na celu pomoc naszym palestyńskim rodakom, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z Gazy’ – pisał niedawno w mediach społecznościowych. Rodzina Hassoun zamierza założyć Fundację Safad w Szwecji, gdzie dochody wygenerowane przez firmę zostaną zgromadzone i przeznaczone na projekty w Palestynie. Fundacja wraz z macierzystą firmą Palestine Drinks, Safad Food, czerpie swoją nazwę od miasta w regionie Galilei (dawniej części Palestyny), z którego dziadek i wujkowie braci Hassoun zostali wysiedleni w 1948 roku. Zostali zmuszeni do ucieczki do Libanu, następnie osiedlili się w Szwecji. Trzej bracia już urodzeni i wychowani w Szwecji prowadzą m.in. firmę zajmującą się akcesoriami samochodowymi.

TU I TERAZ