Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pobierz bezpłatnie szablon odzieżowy na kombinezon medyczny i przyłącz się do akcji!

Teraz możesz samodzielnie uszyć kombinezon, który wykorzystasz do własnego użytku lub przekażesz służbom medycznym. "Razem możemy pokonać zarazę!" - to hasło przyświeca akcji zorganizowanej przez poznańską Szkołę Mody FORMA, projektantkę Magdę Hasiak i markę iNEEDle.
.get_the_title().

Kiedy Bartosz Kiełbowicz, administrator i koordynator grupy na Facebooku Potrzeby Szpitali Poznań i okolice na czas Koronawirusa, zgłosił się z prośbą o pomoc do Magdy Hasiak, projektantki z Poznania, nie musiał długo czekać na odpowiedź. Po krótkiej wymianie zdań Magda zaprosiła do akcji Szkoła Mody FORMA zorganizowanej przez nią oraz Alinę Niewczyk, założycielkę marki propagującej szycie i wspierającej krawiectwo iNEEDle i zrzeszającą adeptów konstrukcji odzieży.

Dzięki połączeniu sił w błyskawicznym tempie udało im się opracować wykrój kombinezonów ochronnych. Podobnie jak maseczki, stają się one produktem niezwykle potrzebnym i niestety deficytowym.

Dzięki naszemu doświadczeniu i możliwościom mogliśmy wspomóc ten szczytny projekt i zrobić coś dobrego dla ludzi, którzy każdego dnia pomagają innym w szpitalach i jednostkach medycznych. Pracownicy służby zdrowia są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem, a nie mają dostępu nawet do podstawowych artykułów ochrony – mówi Anna Joniak, założycielka Szkoły Mody FORMA.

Co trzeba zrobić, aby przyłączyć się do akcji i ochronić siebie lub pomóc innym? Gotowy projekt wykroju można otrzymać, pisząc maila do inicjatorek projektu lub komentując ten post.

Ogromne zaangażowanie pod postem miło zaskoczyło Anny Joniak. – Cudownie jest patrzeć, jak wiele młodych osób z całej Polski, działających w branży odzieżowej przyłącza się do akcji, aby wspomóc swoje lokalne szpitale. Wymieniamy się wiadomościami, co jest potrzebne, komu w pierwszej kolejności wysłać kombinezony i jak zdobyć niezbędne materiały. Pomoc rodzi pomoc, a machina się napędza – mówi.

Bezpłatna dystrybucja jest możliwa, ale żeby kombinezon został dostarczony do szpitali, musi spełniać pewne wymogi.

Włóknina powinna być polipropylenowa, o gramaturze +/- 40 gr/m2. Uszyte kombinezony i maseczki przekazywane są następnie Bartoszowi Kiełbowiczowi, który rozdziela je na podstawie zgłoszeń na grupie facebookowej lub wręcza osobom w potrzebie, które bezpośrednio zgłaszają się do inicjatorek pomocy.

Gratulujemy pomysłu, udostępniamy dalej i przyłączamy się do słów Aliny Niewczyk: „Drukujcie, szyjcie na potęgę, aby pomagać tym, którzy nam pomagają!”.

Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ