Rusza kino letnie w Elektrowni Powiśle. Za darmo obejrzymy tam najciekawsze tytuły z poprzednich edycji Millennium Docs Against Gravity

Gotowi na prawdziwe święto kina dokumentalnego na dużym ekranie i pod chmurką?
.get_the_title().

Festiwal Millennium Docs Against Gravity co roku cieszy się niesłabnącą popularnością. I nic dziwnego – jego program potrafi przyciągnąć do kin nie tylko prawdziwych kinomaniaków, ale również osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie. Tematyka przedstawianych filmów jest zróżnicowana, ale zawsze dotyka spraw niezwykle ważnych, poruszających, ciekawych, a nawet takich, o których być może nie mieliśmy do tej pory pojęcia, a okazują się naprawdę absorbujące. Pewnie dlatego możliwość obejrzenia tych filmów online podczas lockdownu w ramach Docs Against Isolation cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Filmy zostały wyświetlone aż 113 tys. razy!

A kto woli duży ekran lub po prostu się za nim stęsknił, powinien odwiedzić tego lata warszawską Elektrownię Powiśle, gdzie zostaną zaprezentowane aż 23 wyjątkowe tytuły z poprzednich edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Materiały prasowe Millennium Docs Against Gravity

Filmy będą wyświetlane przez najbliższe miesiące w każdy wtorek i sobotę. Pierwszy seans odbędzie się już 13 czerwca. Kino letnie zainauguruje tytuł „Cała przyjemność po stronie kobiet”. W repertuarze nie zabraknie też polecanych przez nas podczas ubiegłorocznej edycji: „Zanim ich usłyszałam, byłam normalna”, „Duch Bauhausu” czy „Symfonia Fabryki Ursus”.

materiały prasowe Millennium Docs Against Gravity

Repertuar przedstawia się następująco:
13.06 (sobota) – „Cała przyjemność po stronie kobiet”
17.06 (wtorek) – „Duch Bauhausu”
20.06 (sobota) – „Świadkowie Putina”
23.06 (wtorek) – „Człowiek”
27.06 (sobota) – „Symfonia fabryki Ursus”
30.06 (wtorek) – „Score. Muzyka filmowa”
04.07 (sobota) – „3100: biegnij i medytuj”
07.07 (wtorek) – „Czy ufasz temu komputerowi?”
11.07 (sobota) – „Książę i Dybuk”
14.07 (wtorek) – „My Generation”
18.07 (sobota) – „Bellingcat: prawda w czasach postprawdy”
21.07 (wtorek) – „Stroiciel Himalajów”
25.07 (sobota) – „Maszyna do pisania”
28.07 (wtorek) – „Sakawa”
01.08 (sobota) – „Generation Wealth”
04.08 (wtorek) – „Kraina miodu”
08.08 (sobota) – „Niezwykła propozycja”
11.08 (wtorek) – „Zanim ich usłyszałam byłam normalna”
15.08 (sobota) – „Jutro albo pojutrze”
18.08 (wtorek) – „Polaroid. Błyskawiczne marzenia”
22.08 (sobota) – „Grace Jones”
25.08 (wtorek) – „Harry Gruyaert. Fotograf”
29.08 (sobota) – „Antropocen: epoka człowieka”

Pokazy odbywać się będą w niezwykłym miejscu – na terenie Elektrowni Powiśle. Warto zjawić się tam trochę wcześniej i zobaczyć, jak wyglądają wnętrza budynku, który w ostatnich tygodniach zaczął tętnić życiem. Można tam zrobić zakupy m.in. u polskich marek Elementy lub Bałagan, w butiku Jestem Slow Concept Store, a w każdą sobotę na ekotargu Plonoteka. Ponadto na terenie Elektrowni znajduje się wielka przestrzeń gastronomiczna Food Hall i strefa piękna Beauty Hall.

Tylko się tam nie zasiedźcie, żeby zdążyć zająć dobre miejsce przed ekranem! Czy raczej jakiekolwiek miejsce, bo swoje zainteresowanie kinem letnim deklaruje na Facebooku już 5,6 tys. osób.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: materiały prasowe Elektrownia Powiśle
Tekst: KD

TU I TERAZ