Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zrobiliśmy numer o zmianach klimatycznych, który powinniście przeczytać!

Ten numer przekona sceptyków, przestraszy wrażliwych, ale też pokaże, w którą stronę można iść: Dystopia/Utopia to numer F5, z którego jesteśmy bardzo dumni. Z tej okazji mamy dla Was w prezencie 50 proc. zniżki na nowy numer. Zgarnijcie i dajcie znać czy Wam się podoba!
.get_the_title().

Na rynek trafiło właśnie najnowsze wydanie naszego printu DYSTOPIA vs UTOPIA, któremu poświęciliśmy kilka miesięcy pracy i bardzo dużo energii. Co pojawiło się najnowszym numerze? Tematy związane ze zmianami klimatycznymi, ekologią, ruchem zero-waste, tym czego powinniśmy się obawiać i tym, co powinniśmy zrobić dla wspólnego dobra. Możemy dużo – zaczynając od drobnych zmian. Konsumpcji nie zatrzymamy, ale możemy wybierać mądrze, przesiąść się na komunikację miejską, wybierać pojazdy hybrydowe, szukać lepszych rozwiązań. Nasze wybory jako konsumentów wymuszą zmianę na producentach, a właściwie już wymuszają. To numer dla nas bardzo ważny, chcielibyśmy żebyście go przeczytali!

Przygotowaliśmy dla Was świąteczną zniżkę 50 proc. na najnowszy numer, zgarnijcie i dajcie znać czy Wam się podoba!

ONZ w opublikowanym w październiku tego roku raporcie alarmuje, że zmiany klimatyczne postępują szybciej niż zakładano, a krytyczne 1,5 stopnia przekroczymy już w ciągu trzech najbliższych dekad. Co to znaczy? Susze powodować będą klęski, co wpłynie bezpośrednio na globalną ekonomię i nasili ruchy migracyjne na całym świecie, spotęgowane także podnoszeniem się poziomu mórz i oceanów i zalewaniem najniżej położonych terenów zamieszkanych przez ludzi – pisze Redaktor Naczelny F5, Konrad Jerin w felietonie, który niedawno publikowaliśmy.

Aby przetrwać znowu będziemy musieli walczyć o pokarm i schronienie, ale tym razem winę ponosić będzie nie jakiś dyktator, państwo czy sojusz polityczny, ale nasz niezrównoważony model funkcjonowania – dodaje Jerin. 

I nie chodzi tutaj jedynie o nieefektywną konsumpcję zasobów, ale takie dysproporcje jak to, że ośmiu mężczyzn posiada majątek równy majątkowi połowy ludzkości. Dlatego pytanie o największe wyzwanie najbliższych lat to pytanie o wspólnotę. A takiej, która byłaby w stanie podjąć niezbędne działania nie mamy – dodaje Konrad Jerin, Redaktor Naczelny F5.

Oddajemy w Wasze ręce magazyn, który właśnie o tę wspólnotę pyta. Pokazuje świetne innowacyjne projekty, dobre praktyki i działania, ale też punktuje to, co nam jako ludzkości po prostu nie wyszło.

Ze względu na alarmujący charakter poruszanych tematów zdecydowaliśmy się na radykalny, tabloidowy design magazynu. Oprócz części tabloidowej w numerze znalazło się to wszystko, z czego możecie kojarzyć nasze publikacje. Dużo mody, ekonomii, designu i architektury – w tym pierwsza część cyklu NAJLEPSZE DOMY W POLSCE, a także mnóstwo zabawy formą i treścią w dystopijnym klimacie.

Na koniec, inspirowani DEKALOGIEM Kieślowskiego, pokusiliśmy się o przygotowanie współczesnego DEKALOGU PRZETRWANIA, w którym znajdziecie konkretne wskazówki, jak żyć w bardziej zrównoważony sposób.

Zamów tutaj! 

TU I TERAZ