Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Festiwal dla ciała i umysłu, czyli Wibracje 6.0

Wibracje to 5-dniowy festiwal, który promuje dobrostan psychofizyczny. W programie pasjonujące wykłady, warsztaty, podczas których pogłębicie wiedzę na mnóstwo tematów, koncerty, medytacja i coś dla dzieci.
.get_the_title().

Gdzie najlepiej spędzić drugą połowę lipca? Na Mazurach, a konkretnie w Giżach, które leżą nieopodal Olecka.

To właśnie tam między 20 a 24 lipca odbędzie się szósta edycja festiwalu Wibracje – unikalnego wydarzenia, którego misją jest pogłębianie wiedzy o sobie, naturze i życiu w harmonii ze światem.

Celem twórców festiwalu jest promowanie dobrostanu psychofizycznego. Jak to robią? O tym najlepiej przekonacie się podczas 5-dniowego festiwalu, w programie którego jest multum warsztatów i wykładów, a także koncerty, ogniska, joga, medytacja i zajęcia dla dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Festiwal Wibracje (@wibracje_festiwal)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Festiwal Wibracje (@wibracje_festiwal)

Program festiwalu jest tak bogaty, że sama jego lektura to zajmuje dużo czasu.

Wcale nie przesadzamy – Wibracje to aż 100 prelegentów, zarówno z Polski, jak i z innych krajów, 100 godzin wykładów i 50 godzin warsztatów. A i to jeszcze nie wszystko!

No dobrze, ale przejdźmy do konkretów. W programie festiwalu jest między innymi spotkanie z prof. dr hab. Szymonem P. Malinowskim, którego możecie kojarzyć z głośnego i świetnego dokumentu pod tytułem 'Można panikować’. Profesor, który jest ekspertem od zmian klimatu, i tym razem opowie o antropocenie oraz faktach i mitach związanych ze zjawiskiem globalnego ocieplenia. Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska zajmuje się natomiast medycznymi aspektami stresu. Jej wykład w Giżach dotyczyć będzie głośnego zjawiska epigenetyki, czyli dziedziczenia traum. Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projektu, opowie natomiast o tym, w jaki sposób możemy osiągać wyznaczone cele i jak łączyć intencje ze sprawczością. W ostatnich latach coraz prężniej rozwijają się badania z wykorzystaniem psylocybiny i innych psychodelików – okazuje się, że znakomicie nadają się one do leczenia depresji czy zespołu stresu pourazowego. Naukowcy zajmują się tym tematem także w Polsce. Jednym z nich jest Jan Szczypiński, doktorant w Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN i członek Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, którego wykładu będziecie mogli posłuchać podczas festiwalu Wibracje. W Giżach będziecie mieli także okazję spotkać się z kolumbijskim reżyserem Ciro Guerrą, twórcą niezwykle oryginalnego filmu 'W objęciach węża’ o relacji amazońskiego szamana i dwóch białych antropologów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Festiwal Wibracje (@wibracje_festiwal)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Festiwal Wibracje (@wibracje_festiwal)

Oczywiście Wibracje to nie tylko wykłady. To także pełna wyjątkowych brzmień strefa muzyczna, gdzie będziecie mieli szansę usłyszeć duet Hang Massive, który gra na przypominających statki kosmiczne hand drumach, RAIDHO & T.ETNO, którzy łączą elektronikę z etnicznymi instrumentami z całego świata, multiinstrumentalistów z zespołu WADADA, berlińskiego DJ-a Danny’ego Fabera i wielu innych wykonawców.

Pełny program festiwalu znajdziecie tutaj.

Wibracje to także najróżniejsze strefy: Strefa Ciała, Strefa Ruchu, Strefa Umysłu czy Strefa Zdrowego Jedzenia. Jest także Strefa Malucha, bo dzieci są w Giżach bardziej niż mile widziane. I nie ma w tym żadnej przesady – wszyscy poniżej 13. roku życia na Wibracje wchodzą za darmo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Festiwal Wibracje (@wibracje_festiwal)

A reszta? Obecnie w sprzedaży jest III tura karnetów – w promocyjnej cenie kosztują one 500 złotych dla osób, które mają od 14 do 24 lat i 560 dla starszych. Warto się spieszyć, bo cena regularna to już 680 złotych.

Karnet uprawnia nie tylko do udziału w festiwalowych atrakcjach, ale i do noclegu na polu namiotowym – więc nie musicie się martwić o to, gdzie będziecie spać.

To co, widzimy się w lipcu na Mazurach? Już teraz dołączcie do wydarzenia. Organizatorzy zapowiadają, że ta edycja będzie wyjątkowa. Patrząc na wideo z ubiegłorocznego festiwalu, można im wierzyć w stu procentach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu lub na jego fanpage’u na Facebooku.

KULTURA I SZTUKA