Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mamy zwycięzcę fotograficznego challenge’u motorola edge 30

Trzech fotografów, jedno miasto o wielu twarzach i motorola edge 30. Mamy zwycięzcę fotograficznego challenge'u Motorola. Warszawa okiem Vlada Baranova jest nieoczywista, pełna kontrastów, ale i miłości.
.get_the_title().

Warszawa to jedno z najszybciej zmieniających się miast w Europie. Dlatego wspólnie z marką Motorola przekazaliśmy smartfon motorola edge 30 trójce fotografów i poprosiliśmy ich, aby pokazali nam nowe/stare oblicze stolicy. Jak widzą Warszawę? Jest zmienna, pełna kontrastów, zbuntowana, ale otwarta i przyjazna.

Zwycięzcą fotograficznego challenge’u został Vlad Baranov, młodziutki fotograf z Białorusi, dla którego Warszawa od kilku lat jest domem. Chociaż na co dzień fotografuje modę, pokazał nam swoją Warszawę, a my się w niej zakochaliśmy. Piękne zdjęcia fantastycznych fotografów – Kuby Łysiaka znanego jako Wonsik oraz Czarka Kazimierowskiego dopełniają obrazu współczesnej odsłony Warszawy. Zwycięzca mógł być tylko jeden, ale wybór nie był dla nas łatwy. Za to wszyscy trzej udowodnili, że można zrobić świetne zdjęcia smartfonem i że edge 30 ma sporo do zaoferowania.

Vlad Baranov – I miejsce

Vlad Baranov: 'Wolę puste miasto nocą, kiedy jest cicho. Lubię zabawę światłem, często robię autoportety nocą. Lubię też portrety. Szukam modeli przez Instagram, fotografuję też przyjaciół. To trochę obraz młodego pokolenia warszawiaków, niezależnie od tego, skąd przybyli.

Vlad Baranov: Chwyciłem za aparat w wieku kilkunastu lat w Witebsku, skąd pochodzę. Jestem z Białorusi. Przemierzając ulice na desce, robiłem zdjęcia tego, co widzę wokół siebie. Tak zaczęła się moja przygoda z fotografią. Warszawa jest pełna kontrastów, stale rozwijająca się, ruchliwa.

Cieszę się, że jestem w Warszawie – to moje miasto, moje miejsce. Czuję się tu jak w domu. Dalej fotografuję, ale mam mnóstwo możliwości, fajne współprace. Dalej jeżdżę na deskorolce, znam skateparki w Warszawie, których tak brakowało w Witebsku. W mojej podróży fotograficznej z edge 30 nie mogło więc ich zabraknąć.

Vlad Baranov: Fotografuję też starszych ludzi na ulicach…Dlaczego? Starsi ludzie najlepiej pasują do tych kamienic, starej Warszawy. To za chwilkę zniknie. Warszawa szybko się zmienia. Wczoraj było, dziś już nie ma. Warszawa to ogromny kontrast. Szklane biurowce na Rondzie Daszyńskiego sąsiadują z rozpadającymi się kamienicami. Miks starej Warszawy i nowoczesności nadaje charakteru temu miastu.

Warszawa jest zbudowana na kontrastach. Biały proch, Lamborghini, szklane wieżowce, stare kamienice, blokowiska’ – Vlad Baranov.

Wywiad z Vladem Baranovem możecie przeczytać tutaj.

Kuba Łysiak

Kuba Łysiak: Estetyka praskiego 'rozpierdolu’ już mnie nie kręci, opatrzyła mi się, za dobrze to znam. Wolę minimalistyczne kształty, nowoczesną odsłonę miasta, ale doceniam piękno starych kamienic i historię Warszawy, ale już nie musi być brudna. Inspirowała mnie architektura warszawska, ale chciałem też pokazać i podpowiedzieć, gdzie w Warszawie można zrobić fajne zdjęcia. Dzięki wyzwaniu fotograficznemu Motoroli zauważyłem, że Warszawa zmienia się szybciej niż zakładałem.

Czym najczęściej robimy zdjęcia? Telefonem – to jasne. Dom produkcyjny dziś masz w telefonie. Obserwowanie tego jest bardzo ciekawe. Nie zatrzymamy tej zmiany, więc fajnie brać w tym udział.

Wywiad z Kubą Łysiakiem możecie przeczytać tutaj.

Czarek Kazimierowski

Czarek Kazimierowski: Bródno Beje, małolaty, graficiarze. Zacząłem fotografować przyjaciół jako nastolatek. Jestem z Bródna, kocham Warszawę i niesamowicie lubię podglądać przez obiektyw jak się zmienia. Nie jestem sztuczny. Jestem na to wyczulony, mam radar na sztuczność.

Warszawa jest prawdziwa, można ją lubić lub nie, ale jest prawdziwa. Jak ktoś kocha Warszawę, to nie powie o niej 'Warszawka’.

David McNelly, amerykański fotograf National Geographic, zawsze powtarza, że najlepszy sprzęt fotograficzny to ten, który masz przy sobie i ja się z nim zgadzam. Chciałem pokazać, że da się zrobić fajną fotografię telefonem, tylko trzeba mieć pomysł, miejsce i sposobność ku temu. Robiłem głównie architekturę. Ultraszeroka matryca zwiększa jasność i rozdzielczość obrazu, wyostrzając i poszerzając pole widzenia, więc fajnie się robiło.

Wywiad z Czarkiem Kazimierowskim możecie przeczytać tutaj.

 

Zdjęcia Warszawy wykonane przez Vlada, Czarka i Kuby pokazują możliwości edge 30.

materiał przygotowany we współpracy z motorola
fot. Vlad Baranov, Kuba Łysiak, Czarek Kazimierowski
wszystkie zdjęcia zrobione smartfonem motorola edge 30

DESIGN