Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlżejsza torebka świata powstała w 99 proc. z powietrza

Coperni niczym Kopernik mody. Torebka Air Swipe powstała w 99 proc. z powietrza, waży 33 gramy i jest jak prawdziwa chmurka. To największy obiekt wykonany z nanomateriału technologii kosmicznej, który NASA wykorzystuje do wychwytywania gwiezdnego pyłu.
.get_the_title().

Sébastien Meyer i Arnaud Vaillant nazwali swoją markę Coperni na cześć Mikołaja Kopernika. Patrzą w gwiazdy i dokonują przełomowych odkryć w modzie. Coperni zwykło się nazywać najbardziej viralową marką modową ostatnich lat. To właśnie oni na jednym z pokazów oblali Bellę Hadid tkaniną w spray’u (wiosna/lato 2023), innemu z kolei towarzyszyły roboty (jesień/zima 2023).

Tym razem sięgnęli gwiazd – i to dosłownie. Stworzyli najlżejszą torebkę świata, która powstała z powietrza.

Model Air Swipe powstał przy użyciu aerożelu krzemionkowego, który składa się w 99 proc. z powietrza.

Materiał, wykorzystywany przez NASA do wychwytywania pyłu gwiezdnego, jest uznawany za najlżejsze ciało stałe na świecie. Torebka Air Swipe to największy obiekt wykonany z nanomateriału technologii kosmicznej. Waży zaledwie 33 gramy i przypomina lekką, gąbczastą chmurkę. Mimo to nie jest aż tak delikatna, jak mogłoby się wydawać – wytrzymuje ekstremalne temperatury i ciśnienie. Model powstał we współpracy z profesorem Ioannisem Michaloudisem z MIT.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez coperni (@coperni)

Pokaz mody, na którym zaprezentowano gwiezdną torebkę zapowiadała seria filmików w mediach społecznościowych, które nawiązywały do '2001: Odyseja kosmiczna’. W filmikach Coperni widać charakterystyczny monolit dryfujący w powietrzu w Nowym Jorku, w Paryżu i Naoshimie, który wielokrotnie pojawiał się w dziele Kubricka. Monolit ostatecznie wylądował na wybiegu podczas pokazu Coperni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez coperni (@coperni)

Sama kolekcja nawiązuje do kosmosu – nawet buty przyjmują formę gwiazd.

Modelki obsypane pyłem gwiezdnym przypominały postacie z kultowych filmów SF.

Arnaud Vaillant i Sébastien Meyer w pokazie na jesień/zimę 2024 dotknęli gwiazd, prezentując swoją własną wizję kosmicznej mody.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez coperni (@coperni)

Źródło: instagram Coperni

FUTOPIA