Ravekjavik, czyli elektroniczny dzień (dużego) dziecka w… łódzkiej elektrociepłowni

Taneczna impreza do białego rana w postindustrialnych przestrzeniach z Islandią w tle? Jesteśmy na tak!
.get_the_title().

Już pierwszego czerwca we wnętrzach elektrociepłowni EC1 w Nowym Centrum Łodzi wystartuje jednodniowy festiwal Brawo Ravekjavik skierowany do wszystkich fanów rave’ów. Z dwóch scen usytuowanych w tej klimatycznej, postindustrialnej przestrzeni od 22.00 aż do 8 rano będzie wybrzmiewać techno i wiele innych rozgałęzień elektroniki. Jak zapowiadają organizatorzy dźwięki będą przyspieszać z każdym kolejnym setem: od downtempo, przez electro, aż po jungle, happy hardcore i schranz. Na zewnątrz w nocy usłyszymy zaś kojący ambient. A wszystko to okraszone monumentalnymi wizualizacjami. Tak wyglądała zabawa w ubiegłym roku:

Impreza, obok znakomitego line-upu, o którym niżej, skupiona jest wokół takich haseł jak przyjaźń, tolerancja oraz… magia. Powinno więc być życzliwie, hipnotycznie i kolorowo. No właśnie, kto taki pojawi się w Łodzi, by tym razem rozkręcić szaloną potańcówkę?

Jak wskazuje sama nazwa eventu wystąpi wielu artystów z Islandii (m.in. Frank Murder, Vector czy Jadzia), ale nie zabraknie też solidnej krajowej reprezentacji (Olivia, VTSS, Batashi) oraz przedstawicieli innych państw (jak JK Flesh czy SPFDJ).

Warto dodać, że dzienna część imprezy, która rozpocznie się już o 14:00 jest darmowa dla każdego. Oto szczegółowa rozpiska:

fot. ravekjavik.pl

W bilety możecie zaopatrzyć się tutaj, zaś na teren festiwalu raptem w dwie minutki dojdziecie spacerem z dworca Łódź Fabryczna. Facebookową stronę wydarzenia znajdziecie w tym miejscu. To co, z kim w szaleńczym tańcu widzimy się pod sceną?

Tekst: WM

Banner Image Banner Image
Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: